Välkommen till oss med dina frågor och funderingar

Huvudkontor
Grusåsvägen 10, SE-352 45 Växjö, Sweden

Speditionskontor
Terminalgatan 20, SE-235 39 Vellinge, Sweden

Tel +46 (0) 470—33 99 00
info@billafrakt.se

Andreas Lönnquist

VD
Företagsledning  |  Försäljning 

Tel +46 (0) 470 33 99 01
Mobil +46 (0) 733 17 27 91
andreas@billafrakt.se

Magnus Andersson

Säljare | Offert
Försäljning  |  Marknad 

Tel +46 (0) 470 33 99 08
Mobil +46 (0) 733 17 27 98
magnus@billafrakt.se

Tobias Tift

Transportledare | Offert  
Import trafik: Europa > Skandinavien

Tel +46 (0) 470 33 99 03
Mobil +46 (0) 733 17 27 93
tobias@billafrakt.se

George Cotan

Transportledare | Offert
Export trafik: Skandinavien > Europa  + Inrikes

Tel +46 (0) 470 33 99 06
Mobil +46 (0) 733 17 27 96
george@billafrakt.se

Anders Nilsson

Speditör | Offert
Europa spedition  | Crosstrade  | Projekt

Tel +46 (0) 470 33 99 05
Mobil +46 (0) 733 17 27 95
anders@billafrakt.se

Josefin Lönnqvist

Administratör 
Administration  |  Back office

Tel +46 (0) 470 33 99 04
Mobil +46 (0) 733 17 27 94
josefin@billafrakt.se

Therese Lönnquist

Administratör 
Administration  |  Back office  |  HR

Tel +46 (0) 470 33 99 09
Mobil +46 (0) 733 17 27 99
therese@billafrakt.se

Kenneth Lönnqvist

Senior Rådgivare

Tel +46 (0) 470 33 99 00 
Mobil +46 (0) 733 17 27 90
kenneth@billafrakt.se